Zerówka i co dalej? Może klasa pływacka ? – dołącz do najlepszych

Zerówka i co dalej?  Może klasa pływacka ?  – dołącz do najlepszych

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 5 im. dra Aleksandra Majkowskiego
w Kartuzach w nowym roku szkolnym 2022/23 zostanie utworzona pierwsza klasa o profilu usportowionym – pływackim.

Oferta skierowana jest do wszystkich dziewcząt i chłopców obecnych grup „0”, uzdolnionych sportowo i lubiących sport, pragnących poznawać i rozwijać swoje umiejętności i talenty (w rekrutacji nie obowiązuje rejonizacja).

Nie musisz umieć pływać u nas się tego nauczysz”

Szkoła zapewnia uczniom optymalne warunki umożliwiające łączenie zajęć sportowych z realizacją zajęć dydaktycznych (zajęcia na pływalni bezpośrednio po zakończeniu zajęć lekcyjnych w szkole). W klasie o profilu sportowym realizowany jest rozszerzony program zajęć z wychowania fizycznego w wymiarze 8 godz./tyg. zajęć na pływalni, równolegle
z programem kształcenia ogólnego właściwym dla klasy pierwszej szkoły podstawowej.
Klasy pływackie wyróżniają się bardzo dobrymi wynikami edukacyjnymi oraz wysoką frekwencją. Nasi wychowankowie uzyskują bardzo wysokie miejsca między innymi
w rankingach sportowych na szczeblu krajowym i w zawodach międzynarodowych.

Pływanie kształtuje nie tylko sylwetkę ale i charakter. Udział w zajęciach klasy pływackiej gwarantuje nabycie wysokich umiejętności opanowania podstawowych stylów pływackich, poprawę wydolności i ogólnej sprawności fizycznej dziecka. Zajęcia sportowe uczą systematyczności i obowiązkowości, pozwalają na stawianie uczniom coraz wyższych wymagań. Mają bezpośredni wpływ na ich zdrowie, kształtują postawy prozdrowotne.

Już od 22 marca b.r. (co wtorek 14.45) zapraszamy na bezpłatny kurs przygotowawczy
który odbędzie się na pływalni „Nëczk” w Kartuzach

SPOTKANIE INFORMACYJNE 15 MARCA 2022 r. o godz. 18.00

Aula Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach, os. Wybickiego 33

Przyjdź na spotkanie lub zgłoś wstępną chęć zapisania dziecka. Oddzwonimy do każdego!!!

ZGŁOSZENIA KONTAKT:

www.zso2.kartuzy.pl

sekretariat tel. 58 681 11 54

e-mail: zso2.sekretariat@gmail.pl

tel. 666 039 598

e-mail: dkuchta@wp.pl

Rodzice/opiekunowie prawni zainteresowani zapisaniem dziecka do klasy pierwszej mogą pobrać wniosek o przyjęcie ucznia do klasy I w sekretariacie ZSO nr 2 w Kartuzach
lub ze strony szkoły (zakładka SP - rekrutacja)

Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie szkoły do 25 marca 2022 roku

Data dodania: 2022-03-02 09:07:27