Wolontariat

W szkole od ponad 20 lat prężnie działa wolontariat. Młodzież klas VII i VIII SP oraz liceum wraz z opiekunami włączają się w liczne akcje niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Tradycją szkoły jest wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz udział w corocznych akacjach CARITASU "Pola nadziei".

Wolonariusze organizują zbiórki dla dzieci oraz osób starszych i samotncyh  w ramach "Akcji wigilijnej". Pamiętają również o zwierzętach, zbierając koce, karmy itp. dla podopiecznych schronisk dla zwierząt.

Stanowią pewne wsparcie dla kartuskiego CARITASU włączając się w organizowane przez niego akcje np. akcję "Dwa światy".

Bezinteresowna pomoc tym najbardziej potrzebującym rozwija u młodych ludzi wspaniałe cechy oraz kształtuje ich charakter.

"Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się dzieli".

Opiekunami szkolnego wolontariatu są pani Barbara Doroszkiewicz oraz pani Magdalena Klawikowska.

Data dodania: 2021-03-04 11:01:49
Data edycji: 2024-03-01 13:06:39