Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zaproszenie do skorzystania z oferty Kartuskiego Centrum Kultury

Zaproszenie do skorzystania z oferty Kartuskiego Centrum Kultury

NOWOŚĆ!

OD SCENARIUSZA DO KINA czyli Studio Filmowe KCK

Napisanie scenariusza filmowego, zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy i aktorów, praca nad montażem i udźwiękowieniem -to wszystko czeka uczestników I Warsztatów Filmowych w Kartuskim Centrum Kultury. Uczestnicy będą uczyć się i odbywać praktyki pod okiem twórcy filmowego Piotra Emanuela Dorosza.

Uczestnicy warsztatów będą mogli sprawdzić się na różnych etapach przygotowywania filmu.

Zajmiemy się tworzeniem scenariuszy, planowaniem zdjęć, światłem, posługiwaniem się kamerami i aparatami hybrydowymi oraz postprodukcją, czyli montażem i udźwiękowieniem.

Zajęcia odbywać się będą w Kartuskim Centrum Kultury. Warsztaty kierowane są do osób indywidualnych, szkół i instytucji kultury, kółek teatralnych itp.

Prowadzący oferuje szeroką gamę zajęć na warsztatach filmowych, które mogą wspierać wiele aspektów programu nauczania. Sztuka, dramat, historia, język angielski, edukacja osobista, społeczna, zdrowotna, ekonomiczna i obywatelska, socjologia i nauki ścisłe to tematy, które będziemy realizować. Tworzenie filmów oferuje młodym ludziom kreatywny i urzekający sposób rozwijania ich umiejętności projektowych i prezentacyjnych.

Ideą programu koła filmowego jest umożliwienie uczestnikom interesujących się fotografią i filmem rozwoju personalnego oraz pasji i zainteresowań artystycznych. Warsztaty techniki fotografii traktowane są jako wstęp do zdobywania wiedzy o utrwalaniu ruchomego obrazu (filmu).

W Studio Filmowym KCK planowany jest również comiesięczny challenge filmów

krótkometrażowych –uczestnicy będą losować temat, styl, technikę i w grupach realizują krótki film, który będzie zamieszczony na kanale YT.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na otwarte spotkanie 10 listopada w godz. 16:00-20:00 w Kartuskim Centrum Kultury.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt

58681 29 39, 797597774 lub email: biuro@centrum.kultury.pl

ZAJĘCIA BEZPŁATNE !!

 

Szczegóły na stronie internetowej KCK: http://kartuskiecentrum.kultury.pl/nowosc-studio-filmowe-kck/

Data dodania: 2022-11-09 14:36:28
Data edycji: 2022-11-09 14:36:45
Ilość wyświetleń: 170

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej