Zakończenie roku maturzystów

Dzsiaij uczniownie klas III LO odebrali świadectwa ukończenia szkoły, kończąc tym samym swoją przygodę z II LO.

Drodzy Absolwenci!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz cała Społeczność uczniowska II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Majkowskiego pragniemy Wam podziękować za wspólnie spędzone lata. Niech pozostawią w Waszych wspomnieniach piękny i trwały ślad, abyście zdobywając nowe doświadczenia potrafili korzystać nie tylko z wiedzy, ale też mądrości życiowej i wyjątkowych przyjaźni, które stały się Waszym udziałem.

Dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem, za godne reprezentowanie szkoły, szlachetną działalność wolontariacką, za to, że zawsze byliście piękną wizytówką II Liceum.

Życzymy Wam, żebyście byli dumni z każdego wyboru, jakiego dokonacie. Miejcie dużo sił i determinacji, by dążyć za tym, co dobre i wartościowe. Bądźcie wierni własnym ideałom, przyglądajcie się światu i postarajcie się o to, żeby w jego rozwoju pozostawić trwały ślad.

Życzymy, aby Wasz egzamin maturalny okazał się znakomitym wstępem w dorosłe życie. Pokażcie się z jak najlepszej strony! Trzymamy za Was kciuki.

Pamiętajcie o tym, że "wielkość człowieka polega na jego postanowieniach, by być silniejszym, niż warunki czasu i życia" (Albert Camus).

Maria Wenta-Barlak
Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach