Zajęcia w ramach programu ''EDUKACJA Z WOJSKIEM''

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy 7d wzięli udział w pilotażowej wersji programu „Edukacja z wojskiem”. Program edukacyjno-obronny jest przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej; polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych zajęć. Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Podczas szkolenia połączono teorię i praktykę. Zajęcia zawierały treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. W naszej szkole zajęcia poprowadzili Wojskowi Szkoleniowcy – Żołnierze z 6. Ośrodka Radioelektronicznego w Gdyni Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób kompetentny, interesujący dla uczniów i praktyczny, dostosowany do wieku naszej młodzieży. Bardzo dziękujemy za tak ważne lekcje.

Data dodania: 2024-06-03 15:49:40
Data edycji: 2024-06-03 15:50:16