Z ogromną przyjemnością przedstawiamy- MISTRZ POLSKI w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt- Szkoła Podstawowa nr 5 !!!!

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy-  MISTRZ POLSKI  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt- Szkoła Podstawowa nr 5 !!!!
W dniach 02-04.06.2023 w Jeleniej Górze odbył się Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt ? Województwo pomorskie reprezentowały Mistrzynie Województwa - uczennice naszej szkoły z klasy 8d.?

Turniej rozpoczął się od zmagań w grupie :
Grypa A
SP 198 Łódź
SP 11 Jelenia Góra
SP 5 Kartuzy ?

Pierwszego dnia nasze dziewczęta spotkały się z bardzo silnym zespołem z Łodzi i po niezwykle widowiskowym i traumatycznym meczu ( dwie dogrywki ) odniosły pierwsze zwycięstwo 73:67!!

Drugi dzień turnieju rozpoczęliśmy spotkaniem z gospodarzem SP 11 Jelenia Góra - i tu również nie było łatwo. Wygrywamy 55:45? zajmując pierwsze miejsce w grupie.

Kolejny etap to mecze w grupach półfinałowych, gdzie kolejnym przeciwnikiem był zespół z SP 1 Nidzica ,który zakończył się wynikiem 59:34?oraz z SP 1 Wisła 61:23.

Komplet zwycięstw dał drużynie upragniony Finał Mistrzostw Polski ??!!

W wielkim finale zagrały dwie niepokonane drużyny ?? SP nr 5 w Kartuzach oraz SP 13 Gorzów Wielkopolski ??!!
Ostatecznie WYGRYWAMY w pieknym stylu ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI 64:52??
?????????????????

Dziewczyny szły jak burza, zapewniły masę wrażeń
- były łzy wzruszenia i łzy radości, taniec i śpiew.?
Kończą szkołę podstawową w WIELKIM STYLU !??????
OGROMNE GRATULACJE !! JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI !!

??????????????????
Składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu za okazaną pomoc, bez której osiągnięcie tego sukcesu nie byłoby możliwe ❤️.

Dziękujemy Pani Dyrektor Kindze Seroczyńskiej za nieopisane wsparcie, i dobre słowo każdego dnia❤️dzięki któremu chce się więcej!! ???

Ogromne podziękowania dla rodziców naszych dziewcząt - to oni są zawsze z nami NA DOBRE I NA ZŁE ❤️

Dziewczęta zagrały w składzie:
1. Nicola Brzeska 8d
2. Pola Hubeny 8d