Wycieczka klas licealnych do Szkoły Policyjnej w Słupsku

W dniu 23 lutego klasy 3 oraz 4 LO odwiedziły Szkołę Policyjną w Słupsku.

Mieliśmy możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną Szkoły- oprócz wyposażonych w środki audiowizualne uniwersalnych sal dydaktycznych i multimedialnych przyszli policjanci korzystają z wielu obiektów i sal specjalistycznych przeznaczonych do realizacji zajęć symulacyjnych.
Są to m.in.: kompleks krytych strzelnic, komisariat szkoleniowy, hale sportowe, policyjny tor przeszkód, stanowisko kierowania dyżurnego, nowoczesne pomieszczenia symulacyjne wraz z multimedialnymi salami wykładowymi, pracownie informatyczne i pracownie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy pomogły nam udoskonalić naszą wiedzę.
Dowiedzieliśmy się również jakie szkolenie czeka chętnych kandydatów- Szkoła w Słupsku specjalizuje się w szkoleniu policjantów prewencji, czyli takich, których służba ma bezpośredni wpływ na stan porządku publicznego oraz poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

W Szkole prowadzone są szkolenia zawodowe podstawowe oraz kursy specjalistyczne.

Przede wszystkim jednak spotkaliśmy się z olbrzymią życzliwością zarówno wykładowców, jak i towarzyszących nam policjantów z Kartuz.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, który pozwolił niektórym z nas zaplanować swoją przyszłość w tej właśnie Szkole.
Data dodania: 2023-02-25 12:35:14
Data edycji: 2023-02-25 12:39:28