Wojewódzki Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim ''EKSTRAKLASA WOJSKOWA''

28 lutego 2024 uczniowie oddziału przygotowania wojskowego wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim "EKSTRAKLASA WOJSKOWA", który odbył się w 33. dywizjonie rakietowym Obrony Powietrznej Gdynia.

Uczniowie w składzie: Kinga Dawidowska, Patrycja Jabłońska i Błażej Szynszecki z klasy I D LO zajęli 6 miejsce w województwie pomorskim.

Do turnieju stanęło 15 drużyn z naszego województwa. Warto przypomnieć, że nasi kadeci to uczniowie  klasy pierwszej, którzy uczęszczają do oddziału przygotowania wojskowego utworzonego po raz pierwszy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach  w roku szkolnym 2023/2024. Tym bardziej można pogratulować naszej drużynie dość wysokiej lokaty.

Klasa I D LO znajduje się pod opieką 72 Batalionu  Lekkiej Piechoty w Kościerzynie. Dziękujemy wszystkim żołnierzom, którzy do tej pory mieli zajęcia z naszymi uczniami w szkole, jak i w jednostce na Babich Dołach w Gdyni. Szczególne podziękowania dla podporucznik Natalii Kowalskiej, która bezpośrednio sprawuję opiekę nad klasą z ramienia batalionu.

Data dodania: 2024-03-18 11:40:15
Data edycji: 2024-03-18 11:40:40