Wielki Maraton Czytelniczy

Zachęcamy uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w XIII Edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego. To ogólnopolski konkurs czytelniczy, w którym należy wykazać się znajomością treści wskazanych książek.

Jak to wygląda?

Na początku każdego miesiąca (od września do marca) nauczyciel informuje uczniów biorących udział w Maratonie, jaką książkę należy przeczytać. Uczniowie w szkole piszą test ze znajomości wskazanej książki. Testy te są sprawdzane w szkole wg klucza przygotowanego przez organizatorów.

Za każde z dziewiętnastu pierwszych zadań wykonanych poprawnie uczestnik otrzymuje po jednym punkcie (nie przyznaje się połowy punktu). Za dwudzieste zadanie uczestnik może otrzymać dwa lub zero punktów. Za cały test można otrzymać maksylanie 21 punktów.

Szczegóły znajdują się w Regulaminie Wielkiego Maratonu Czytelniczego pod linkiem: https://wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy

Chęć wzięcia udziału w Maratonie należy zgłosić do swojego nauczyciela języka polskiego lub bezpośrednio do pani Agnieszki Sikory-Smolińskiej. Na zgłoszenia czekamy do 17 września (piątek).

Pierwsza lektura w Wielkim Maratonie Czytelniczym (wrzesień):

Stanisław Lem, Trzej Elektrycerze, Uranowe Uszy oraz Doradcy króla Hydropsa [w: tegoż] Bajki robotów.

Powyższą pozycję można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.

Data dodania: 2021-09-13 13:28:00
Data edycji: 2021-09-13 13:29:43