Uroczyste zakończenie roku uczniów klas III liceum

29 kwietnia 2022 r. pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to dzień, który zwieńczył długi proces ich wytężonej pracy. Czas spędzony w naszej szkole pozwolił im na zdobycie bogatych doświadczeń, z którymi wkroczyli w kolejny etap swojego życia. Dyrektor szkoły Pani Maria Wenta-Barlak po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości i przywitaniu przybyłych gości: Burmistrza Kartuz – Pana Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach – nadkomisarza Tomasza Juńskiego, Ks. Proboszcza dra Marka Trybowskiego, przedstawiciela Przewodniczącego Rady Rodziców – Pani Katarzyny Koniarskiej poprosiła Burmistrza Kartuz o uhonorowanie Najlepszej Absolwentki naszego liceum Dominiki Hirsz za lata ciężkiej pracy, odwagę i determinację w dążeniu do celu, jakim jest ukończenie szkoły z wyróżnieniem.

Następnie wręczono pozostałe świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen: Dominice Hirsz, Konradowi Leśniakowi, Zuzannie Krefcie, Jakubowi Adamskiemu, Wiktorii Dułak, Emilii Mroczek, Matyldzie Cybuli, Katarzynie Lizakowskiej. Rodzice uczestniczący w uroczystości zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, które otrzymali z rąk dyrektora szkoły.

Burmistrz Kartuz Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński docenił również wybitne osiągnięcia sportowe naszych absolwentów, którzy odnieśli sukcesy na arenie kraju i świata. Do największych osiągnięć Dominiki Hirsz należy zaliczyć: II miejsce w Międzynarodowych zawodach klasyfikacyjnych PZSS „Zaślubiny Polski z morzem”, I miejsce w zawodach wojewódzkich PZSS, IV miejsce w II rundzie Pucharu Polski Mistrzostwa Wybrzeża w Strzelectwie Sportowym. Paweł Teclaf to wybitny szachista. Do najważniejszych sukcesów Pawła jest zdobycie: Złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 w Szachach Klasycznych. Jest zdobywcą I miejsca na Międzynarodowym Turnieju Arcymistrzowskim w Lublinie. Paweł awansował też do Pucharu Świata Seniorów. Kolejnym wybitnym sportowcem jest Krzysztof Różnicki, który jest Mistrzem Polski juniorów i seniorów w biegu na 800 m, Halowym mistrzem Polski w biegu na 800 m. Krzysztof zajął drugie miejsce w biegu w swojej koronnej dyscyplinie w trakcie olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w Baku. Jest mistrzem Europy z Talina i reprezentantem Polski na arenach międzynarodowych. Matylda Cybula zdobyła Mistrzostwo Polski Północnej w kategorii junior. Trzecie miejsce w klasie C4 Zawodów Ogólnopolskich oraz wywalczyła powołanie do kadry wojewódzkiej w jeździectwie.

Absolwenci naszego liceum to ludzie o wielkiej wrażliwości, którzy aktywnie działają w wolontariacie. Ksiądz Prałat Marek Trybowski oraz Pani Barbara Doroszkiewicz podziękowali uczniom: Martynie Warmowskiej, Marcie Serkowskiej, Adriannie Formeli, Paulinie Konkel i Elizie Beyer za wieloletnią aktywność społeczną oraz za znaczący wkład w niesieniu pomocy potrzebującym.

Podziękowano również absolwentom, którzy wzorowo reprezentowali nasze liceum w poczcie sztandarowym: Paulinie Konkel, Lidii Feldt i Alanowi Tempowi.

Podniosłą uroczystość uświetnił program słowno- muzyczny, który był niespodzianką dla absolwentów przygotowaną przez uczniów klas młodszych pod przewodnictwem Pani Izabeli Elgert, Pani Dominiki Fidler- Mielewczyk oraz Pani Agaty Nowak.

Absolwentom życzymy wszelkiej pomyślności na przyszłość. Powodzenia na maturze, realizacji pasji życiowych i samych trafnych wyborów.

Data dodania: 2022-05-04 08:08:08
Data edycji: 2022-05-31 12:07:19