Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uroczyste zakończenie roku uczniów klas III liceum

Uroczyste zakończenie roku uczniów klas III liceum

29 kwietnia 2022 r. pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to dzień, który zwieńczył długi proces ich wytężonej pracy. Czas spędzony w naszej szkole pozwolił im na zdobycie bogatych doświadczeń, z którymi wkroczyli w kolejny etap swojego życia. Dyrektor szkoły Pani Maria Wenta-Barlak po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości i przywitaniu przybyłych gości: Burmistrza Kartuz – Pana Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach – nadkomisarza Tomasza Juńskiego, Ks. Proboszcza dra Marka Trybowskiego, przedstawiciela Przewodniczącego Rady Rodziców – Pani Katarzyny Koniarskiej poprosiła Burmistrza Kartuz o uhonorowanie Najlepszej Absolwentki naszego liceum Dominiki Hirsz za lata ciężkiej pracy, odwagę i determinację w dążeniu do celu, jakim jest ukończenie szkoły z wyróżnieniem.

Następnie wręczono pozostałe świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen: Dominice Hirsz, Konradowi Leśniakowi, Zuzannie Krefcie, Jakubowi Adamskiemu, Wiktorii Dułak, Emilii Mroczek, Matyldzie Cybuli, Katarzynie Lizakowskiej. Rodzice uczestniczący w uroczystości zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, które otrzymali z rąk dyrektora szkoły.

Burmistrz Kartuz Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński docenił również wybitne osiągnięcia sportowe naszych absolwentów, którzy odnieśli sukcesy na arenie kraju i świata. Do największych osiągnięć Dominiki Hirsz należy zaliczyć: II miejsce w Międzynarodowych zawodach klasyfikacyjnych PZSS „Zaślubiny Polski z morzem”, I miejsce w zawodach wojewódzkich PZSS, IV miejsce w II rundzie Pucharu Polski Mistrzostwa Wybrzeża w Strzelectwie Sportowym. Paweł Teclaf to wybitny szachista. Do najważniejszych sukcesów Pawła jest zdobycie: Złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 w Szachach Klasycznych. Jest zdobywcą I miejsca na Międzynarodowym Turnieju Arcymistrzowskim w Lublinie. Paweł awansował też do Pucharu Świata Seniorów. Kolejnym wybitnym sportowcem jest Krzysztof Różnicki, który jest Mistrzem Polski juniorów i seniorów w biegu na 800 m, Halowym mistrzem Polski w biegu na 800 m. Krzysztof zajął drugie miejsce w biegu w swojej koronnej dyscyplinie w trakcie olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w Baku. Jest mistrzem Europy z Talina i reprezentantem Polski na arenach międzynarodowych. Matylda Cybula zdobyła Mistrzostwo Polski Północnej w kategorii junior. Trzecie miejsce w klasie C4 Zawodów Ogólnopolskich oraz wywalczyła powołanie do kadry wojewódzkiej w jeździectwie.

Absolwenci naszego liceum to ludzie o wielkiej wrażliwości, którzy aktywnie działają w wolontariacie. Ksiądz Prałat Marek Trybowski oraz Pani Barbara Doroszkiewicz podziękowali uczniom: Martynie Warmowskiej, Marcie Serkowskiej, Adriannie Formeli, Paulinie Konkel i Elizie Beyer za wieloletnią aktywność społeczną oraz za znaczący wkład w niesieniu pomocy potrzebującym.

Podziękowano również absolwentom, którzy wzorowo reprezentowali nasze liceum w poczcie sztandarowym: Paulinie Konkel, Lidii Feldt i Alanowi Tempowi.

Podniosłą uroczystość uświetnił program słowno- muzyczny, który był niespodzianką dla absolwentów przygotowaną przez uczniów klas młodszych pod przewodnictwem Pani Izabeli Elgert, Pani Dominiki Fidler- Mielewczyk oraz Pani Agaty Nowak.

Absolwentom życzymy wszelkiej pomyślności na przyszłość. Powodzenia na maturze, realizacji pasji życiowych i samych trafnych wyborów.

Data dodania: 2022-05-04 08:08:08
Data edycji: 2022-05-31 12:07:19
Ilość wyświetleń: 670

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej