Szkolny Konkurs wiedzy o Aleksandrze Majkowskim i Kartuzach

9 lutego 2023 roku odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs o patronie Aleksandrze Majkowskim. Uczniowie wykazywali się wiedzą na temat życia i twórczości tego zasłużonego dla Kartuz i Kaszub twórcy. W  związku z tym, że w tym roku obchodzimy stulecie nadania naszemu miastu praw miejskich uczniowie wykonywali także zadania związane z historią i  przyrodą Kartuz. Konkurs składał się z trzech etapów. Konkursowicze rozwiązywali test wiedzy o patronie, krzyżówkę a także rozpoznawali znane miejsca, ulice i budowle prezentowane na starej fotografii i pocztówkach.

Dziękujęmy wszystkim uczestnikom naszego konkursu a byli to z klas IV – VI: Piotr Spychalski, Magdalena Kloczkowska, Artur Ćwiertnia, Daniel Janca, Piotr Borowski, Marcelina Gołuńska, Zofia Hilbrycht, Kinga Jeżewska, Nadia Szyca, Wiktoria Kąkol, Leon Subkowski, Adam Włodzimierski, Oliwia Gończ, Szymon Karnath, Franciszek Pozański, Maksymilian Bir.
Klasy VII – VIII reprezentowali Aleksander Mielnikowski, Bartłomiej Koszałka, Martyna Miąskowska, Laura Domaros, Julia Konkel, Daria Sobieszczuk, Wiktor Hilbrycht, Mateusz Kreft.

Klasy licealne reprezentowali Amelia Skorowska, Zofia Turowska, Wiktoria Bigus, Wiktoria Weseserling, Karolina Bobkowska, Kinga Piask, Zuzanna Pukłacka, Zuzanna Krefta, Kinga Rychert, Wiktoria Trepczyk, Mateusz Szyłejko, Dominik Domarus, Julia Mach, Klaudia Termann, Artur Labuda, Mateusz Szyler, Oliwia Krause, Kornelia Rymarska.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpiło na uroczystym apelu poświęconemu naszemu patronowi, który odbył się 10 lutego 2023 roku.

WYNIKI KONKURSU

KATEGORIA KLAS  IV – VI SP

1 MIEJSCE – Magdalena Kloczkowska i Piotr Spychalski – klasa IV A

2 MIEJSCE – Artur Ćwiertnia i Daniel Janca  - klasa IV B

3 MIEJSCE – Wiktoria Kąkol i Nadia Szyca – klasa V A

KATEGORIA KLAS VII – VIII SP

1 MIEJSCE – Wiktor Hilbrycht i Mateusz Kreft – klasa VIII D

2 MIEJSCE – Julia Konkel i Daria Sobieszczuk – klasa VIII C

1. MIEJSCE – Aleksander Mielnikowski i Bartłomiej Koszałka – Klasa VIII A

KATEGORIA KLAS I – IV LO

1 MIEJSCE – Wiktoria Bigus i Wiktoria Wesserling  - klasa I B

2 MIEJSCE – Zuzanna Pukłacka i Zuzanna Krefta – klasa II A

3 MIEJSCE – Julia Mach i Klaudia Termann – Klasa III B

Specjalne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie wspaniałych nagród książkowych oraz drobnego poczęstunku dla uczestników.

Michał Zambrzycki i Hanna Kluge

Data dodania: 2023-02-14 10:01:28