Święto Matematyki i Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w naszej szkole

20.03.2023 obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki i Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Pokazaliśmy, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Obchody święta matematyki w naszej szkole miały charakter konkursu wewnątrzszkolnego między klasami. Reprezentanci klas zmierzyli się w dziewięciu kategoriach, między innymi zapamiętywania kolejnych cyfr liczby Pi, rekordzista w czasie 10 minut zapamiętał i wyrecytował aż 54 kolejne cyfry rozwinięcia tej liczby- gratulujemy uczniowi kl. VII a Konradowi Złochowi. W pozostałych konkurencjach nauczyciele matematyki z naszej szkoły zostali uwiecznieni na karykaturach wykonanych przez uczniów. Uczestnicy zmierzyli się z reklamą matematyki, kwadratami i magicznymi, skojarzeniami matematycznymi, wypisaniem jak największej ilości wyrazów rozpoczynających się na pi…, tiptopową sztafetą na dystansie 3,14 m oraz miastem Pi. Dodatkowo klasy wykonały prace plastyczno-techniczne związane z matematyką.

Jury wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe i vouchery na zwolnienie z zadań domowych z matematyki dla całej klasy. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy VII a, drugie miejsce zajęli reprezentanci klasy VI b a trzecia lokata należała do klasy VI c. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok!

Data dodania: 2023-03-22 08:41:35
Data edycji: 2023-03-22 08:44:36