Spotkanie z uczniami z Polskiej Szkoły Sobotniej im. Wandy Chotomskiej w Broadstairs w Wielkiej Brytanii

W sobotę 8 maja odbyło się długo wyczekiwane spotkanie uczniów klas 4a i 5a z uczniami Polskiej Szkoły Sobotniej w Broadstairs. Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły poszerzyli swoją wiedzę na temat Wielkiej Brytanii, poznali hrabstwo Kent oraz ciekawe fakty z jego historii. Dowiedzieli się też jak zorganizowana jest brytyjska szkoła, jakie przedmioty są w niej nauczane czy też jak zorganizoway jest system ocen w tym kraju.

Uczniowie klasy 4a przygotowali dla swoich brytyjskich kolegów prezentację na temat języka kaszubskiego oraz regionalnych tradycji i zwyczajów. Natomiast klasa 5a opowiedziała o naszej szkole i miejscach wartych odwiedzenia w Kartuzach.

Data dodania: 2021-05-11 08:33:30
Data edycji: 2021-05-11 08:35:01