Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja Dostępności
Resetowanie ustawień

Sport w PIĄTCE

Od klasy pierwszej do ósmej uczniowie SP nr 5 w Kartuzach mają możliwość trenowania w klasach sportowych z w pełni wykwalifikowaną  kadrą trenerską - dziewczęta koszykówkę, a chłopacy piłkę ręczną. W  autorskich klasach  I-III zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Starsze klasy IV-VIII  trenują w pełnym trybie sportowym 10 godzin tygodniowo. Wszystkie zajęcia sportowe ułożone są w planie lekcji. W ciągu roku dzieci biorą udział w turniejach organizowanych przez Pomorski Szkolny Związek Sportowy, Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki i Piłki Ręcznej oraz licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Latem klub organizuje wyjazdy na obozy sportowe.

Trenerzy prowadzący starają się zaszczepić miłość do sportu i dodatkowo organizują wspólne wyjazdy na mecze.

Udział w klasie sportowej stwarza możliwość  uczestnictwa w wielkich imprezach sportowych, którymi mogą pochwalić się nasi uczniowie.

Pierwsza klasa sportowa powstała 1997 roku i od tego czasu szkolne mury opuściło ponad 100 zawodników i zawodniczek kadr wojewódzkich, ponad 40 medalistów ogólnopolskiej olimpiady młodzieży i 7 reprezentantów narodowych w tym Piotr Chrapkowski, jako kapitan kadry narodowej. Drużyny trenujące w naszej szkole to wielokrotni medaliści mistrzostw Polski w rozgrywkach szkolnych i klubowych.

Szkoła otwarta jest dla każdego kto chce rozwijać swoje zdolności i pasje sportowe. Aby przystąpić do klasy sportowej wystarczy zgłosić chęć do sekretariatu szkoły i w wyznaczonym terminie skontaktować się z trenerem danej grupy.

Trenerami piłki ręcznej są : Krzysztof Król i Kamil Konkel

Trenerami koszykówki są : Monika Tomaczkowska, Karolina Brylowska, Marek Bemowski, Arkadiusz Blok

Data dodania: 2022-04-27 14:08:13
Data edycji: 2022-04-27 14:09:19