SMOK w naszej szkole.

Od września 2022r. na terenie naszej szkoły działa SMOK PZKosz, czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki. Projekt skierowany jest do uczniów klas 1 – 6 z naszej szkoły i nie tylko. Projekt, zorganizowany przez Polski Związek Koszykówki, a finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Miasta Kartuzy.

Program SMOK ma na celu upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz rozpropagowanie koszykówki i wprowadzenie w jej tajniki jak najnajwiększej ilości adeptów. PZKosz na mocy porozumienia z gminami w całej Polsce powołał wiele takich ośrodków.

W naszej szkole zorganiozowano grupy trenningowe, których zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, prowadzą je trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Bat Kartuzy. Szkoła została wyposażone w sprzęt sportowy niezbędny do treningu m.in piłki do koszykówki, zakupione ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Data dodania: 2022-11-29 16:11:51
Data edycji: 2022-11-29 16:13:04