Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

RUSZYŁA LIGA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W PŁYWANIU

Zawodnicy sekcji pływackiej GKS Cartusia Kartuzy w pierwszy weekend marca rozpoczęli sezon startowy rywalizacją podczas I rundy ligi pływackiej województwa pomorskiego. W sobotę na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku wystartowała 13 osobowa reprezentacja młodzików Cartusi Kartuzy rocznika 2012 a w niedzielę na pływalni słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji startowała 17 osobowa reprezentacja dzieci rocznika 2014, są to uczniowie piątej i trzeciej klasy pływackiej, uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach. W pierwszy dzień zawodów Piotr Borowski na dystansie 400 metrów stylem dowolnym pobił swój rekord życiowy i zajął 3 miejsce.

Natomiast w drugi dzień zawodów po emocjonującej walce na podium stanął Aureliusz Drewek, który zajął 3 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym a także sztafeta dziewcząt na 4x50 metrów stylem dowolnym w składzie Eliza Pawłowska, Lena Nowak vel Nowacka, Iga Tyrkiel i Luiza Stencel wywalczyła 3 miejsce.

Na szczególne wyróżnienie zasługują młodzi pływacy z rocznika 2014 tj. Aureliusz Drewek, który po pierwszej rundzie ligi województwa pomorskiego    w klasyfikacji końcowej chłopców rywalizując z 17 pomorskimi klubami zajmuje 2 miejsce i Fabian Wiśniewski, który jest na 3 miejscu.