Odziały przedszkolne

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach działają oddziały przedszkolne, tzw. „zerówki”. Najmłodsi uczniowie mają do dyspozycji osobny segment budynku, dzięki czemu mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Jednocześnie mogą korzystać z pomieszczeń szkolnych m.in. stołówka czy mała sala gimnastyczna.

„Zerówki” dysponują również własną świetlicą czynną od 7.00 do 17.00, w której dzieci mogą odpocząć przy muzyce relaksacyjnej. Odbywają się tam również zajęcia tematyczne, podczas których dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, twórczość oraz doskonalić umiejętności motoryczne.

W trosce o prawidłowy rozwój dzieci zapewniamy również, w razie potrzeby, pomoc logopedy. Dziewczynki mogą uczestniczyć w zajęciach ruchowych.

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

1 marca rusza rekrutacja do oddziałów przedszkolnych. Rodzice/opiekunowie prawni zainteresowani zapisaniem dziecka do „zerówki” (6-latki) mogą pobrać wniosek na dole strony.

Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie szkoły do 25 marca 2022 roku.

Data dodania: 2021-03-02 18:30:25
Data edycji: 2022-03-03 13:08:28