Obchody Dnia Patrona Szkoły

Motywem przewodnim apelu był cytat z książki Aleksandra Majkowskiego "Życie i przygody Remusa" - "Sięgnij wzrokiem ku swej gwieździe i uzbrój serce do wielkiej sprawy". W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie SP oraz II LO. Wysłuchali oni recytacji tekstów w języku kaszubskim, m.in. humorystycznego fragmentu o Remusie i psie Freszy.
Wszyscy mogli przyłączyć się do śpiewu powszechnie znanych kaszubskich piosenek "Hej tu u nas na Kaszubach", "Kaszubskie jeziora" oraz hymnu kaszubskiego, a także wysłuchać współczesnej piosenki o tym, że Remus tańczy cza-czę. Na apelu przedstawiono wyniki Konkursu Wiedzy o Kaszubach i Kartuzach, który odbył się 9 II. Dodatkową atrakcją była gra na akordeonie jednego z uczniów SP. Pani dyrektor Kinga Seroczyńska stwierdziła, że obecnie to uczniowie naszej szkoły są następcami Aleksandra Majkowskiego i na nich spoczywa obowiązek kontynuacji jego dzieła.
Data dodania: 2023-02-20 22:55:19
Data edycji: 2023-02-20 23:00:40