Nauczyciele rozwijają swoje kompetencje

W kwietniu  bieżącego roku szkolnego nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach brali udział w kursach metodycznych i językowych w Dublinie w Irlandii, podnosząc swoje kwalifikacje w ramach programu POWER – projekt ” TIK – tak! Technologia Informacyjno-Komunikacyjna kluczem do rozwoju społeczności lokalnej na terenie Kaszub”.

Podczas szkoleń dwoje nauczycieli podnosiło swoje kompetencje w zakresie zastosowania techniki informacyjno-komputerowej w pracy z uczniem oraz zapoznało się z wieloma nieznanymi wcześniej aplikacjami i programami dostępnymi w zasobach Internetu.

Ponadto trzy nauczycielki wzięły udział w kursie językowym, podczas którego rozwijały swoje kompetencje w zakresie znajomości języka angielskiego.

W najbliższym czasie odbędą się webinaria, podczas których nauczyciele innych szkół i pracownicy kuratorium w Gdańsku zostaną zapoznani z poznanymi, nowatorskimi metodami nauczania z wykorzystaniem TIK.

Data dodania: 2022-05-11 14:06:53
Data edycji: 2022-05-11 14:07:32