Nabór do II Liceum Ogólnokształcącego 2023/2024 NAJWAŻNIEJSZE INFROMACJE - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach

Nabór do II Liceum Ogólnokształcącego 2023/2024 NAJWAŻNIEJSZE INFROMACJE

Już 15 maja 2023 rusza nabór elektroniczny na www.nabor-pomorze.edu.com.pl

Na rok szkolny 2023/2024 prowadzimy nabór do nastÄ™pujÄ…cych oddziaÅ‚ów:

klasa 1 A- interdyscyplinarna ogólna

klasa 1 B- interdyscyplinarna policyjna

klasa 1 C- interdyscyplinarna policyjna

klasa 1D – odziaÅ‚ przygotowania wojskowego

Kandydaci ubiegajÄ…cy siÄ™ o przyjÄ™cie do oddziaÅ‚u przygotowania wojskowego bÄ™dÄ™ zobowiÄ…zani zaliczyć próbÄ™ sprawnoÅ›ci fizycznej, która odbÄ™dzie siÄ™ 12 czerwca o godzinie 9:00.

W postÄ™powaniu rekrutacyjnym do klas ogólnej i klas policyjnych bierzemy pod uwagÄ™ oceny z nastÄ™pujÄ…cych przedmiotów: jÄ™zyk polski, matematyka, jÄ™zyk angielski oraz historia lub geografia lub biologia. Natomiast do oddziaÅ‚u przygotowania wojskowego: jÄ™zyk polski, matematykÄ™, jÄ™zyk angielski i geografiÄ™.

Nie wiesz jak policzyć punkty? Skorzystaj z kalkulatora punktówdostÄ™pnego TUTAJ.

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego:

Od 15 maja 2023 r. do 20 czerwca 2023 r. (do godz. 15.00) złożenie wniosku (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna) o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami.

Od 15 maja 2023 r. do 30 maja 2023 r., do godz. 15.00 złożenie wniosku (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna) o przyjęcie do oddziału przygotowania wojskowego wraz z dokumentami.

12 czerwca 2023 r. godz. 9.00 I termin przeprowadzenia próby sprawnoÅ›ci fizycznej.

14 czerwca 2023 r.  podanie do wiadomoÅ›ci przez komisjÄ™ rekrutacyjnÄ… listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki próby sprawnoÅ›ci fizycznej.

Od 23 czerwca 2023 r. do 12 lipca 2023 r. do godz. 15.00 uzupeÅ‚nienie wniosku o przyjÄ™cie do szkoÅ‚y ponadpodstawowej, o kopie Å›wiadectwa ukoÅ„czenia szkoÅ‚y podstawowej (kopie poÅ›wiadczone za zgodność z oryginaÅ‚em przez dyrektora szkoÅ‚y podstawowej) i o zaÅ›wiadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty (kopie poÅ›wiadczone
za zgodność z oryginaÅ‚em przez dyrektora szkoÅ‚y podstawowej) oraz zÅ‚ożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjÄ™cie, z uwagi na zamianÄ™ szkóÅ‚ do których kandyduje.

Do 12 lipca 2023 r. weryfikacja przez komisjÄ™ rekrutacyjnÄ… wniosków o przyjÄ™cie
do szkoÅ‚y ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzajÄ…cych speÅ‚nianie przez kandydata warunków poÅ›wiadczanych w oÅ›wiadczeniach, w tym dokonanie przez przewodniczÄ…cego komisji rekrutacyjnej czynnoÅ›ci zwiÄ…zanych z ustaleniem tych okolicznoÅ›ci.

19 lipca 2023 r. do godz. 15.00 podanie do publicznej wiadomoÅ›ci przez komisjÄ™ rekrutacyjnÄ… listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoÅ‚y.

Data dodania: 2023-04-19 09:12:38
Data edycji: 2023-04-19 09:14:00