Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Klasa policyjna

Klasa policyjna

Wybierając klasę policyjną zwiększysz możliwości znalezienia ciekawej pracy nie tylko w policji, ale również w innych służbach mundurowych. Jednocześnie nie zamkniesz sobie drogi do dalszego kształcenia na studiach wyższych.

 

W trakcie nauki uczniowie zdobędą wiedzę dotyczącą działalności policji i jej struktur. Poznają elementy prawa z zakresu przepisów ruchu drogowego, prawa karnego oraz prawa wykroczeń.   Zajęcia z wiedzy o policji są prowadzone przez policjantów, dzięki czemu uczniowie mają możliwość czerpania wiedzy z najlepszych źródeł. W ramach zajęć odbywają się wycieczki do jednostek policyjnych oraz spotkania z przedstawicielami innych służb mundurowych. Uczniowie uczą się również zasad musztry i zachowania się w mundurze. Prowadzone są również zajęcia na strzelnicy.

 

W drugim roku nauki w klasie mundurowej uczniowie realizują dodatkowo na poziomie rozszerzonym geografię oraz wiedzę o społeczeństwie. Pojawiają się również  topografia i elementy prawa jako przedmioty uzupełniające. Zwiększa się też do 5 godzin tygodniowo liczba zajęć z języka angielskiego.

 

Tradycją szkoły są wyjazdy integracyjno-szkoleniowe do Garczyna, gdzie uczniowie poznają, m.in. podstawowe zasady obsługi broni.

 

Duży nacisk kładziemy na rozwój fizyczny, tak ważny w pracy policjanta. Dysponujemy nowoczesną bazą rekreacyjno-sportową  w postaci boisk sportowych i basenu.

Data dodania: 2021-03-03 20:02:42
Data edycji: 2023-03-15 12:44:04
Ilość wyświetleń: 15567

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej