GRA MIEJSKA KARTUZY - DAWNIEJ I DZIŚ

2 czerwca 2023 roku odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs dla Szkół Podstawowych „Gra Miejska Kartuzy – dawniej i dziś”. W rajdzie po Kartuzach uczestniczyła Szkoła Podstawowa nr 2 i Katolicka Szkoła Podstawowa z Kartuz, Szkoła Podstawowa w Grzybnie, Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, Szkoła Podstawowa w Staniszewie oraz gospodarze czyli Szkoła Podstawowa nr 5.  Sześć drużyn rywalizowało na ulicach naszego pięknej miejscowości wykonując zadania związane z historią naszego miasta, ciekawymi postaciami, ważnymi miejscami przy okazji fotografując wybrane miejsca w ramach konkursowych zadań.

Oto wyniki:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie

III miejsce - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Kartuzach

Serdeczne podziękowania składamy przybyłym uczniom, opiekunom drużyn oraz pani Barbarze Kąkol – dyrektor Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach oraz panu pan dr.  Piotrowi Smolińskiemu – dyrektorowi Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach za udostępnienie pomieszczeń. Organizatorom konkursu pani Katarzynie Laska-Dompke, Michałowi Zambrzyckiemu, Agnieszce Sikorze-Smolińskiej oraz  Teresie Penkowskiej-Klein.

Osobne podziękowania należą się naszym licealistom, którzy pomagali uczniom klas podstawowych uporać się z zadaniami na trasie. Są to: uczniowie III A LO: Szymon Czechowicz, Mateusz Szyłejko, Jeremiasz Wolski, Weronika Belka, Kasper Plichta, Julia Recław, Nikola Plichta, Aleks Klein, Karol Kroll, Agata Rzeszewicz, Luiza Litwic oraz Amelia Browarczyk z III B LO. Podziękowania za pomoc w organizacji dla Zofii Turowskiej, Julii Chmielewskiej, Amelii Skorowskiej, Pauliny Mroszczyk, Faustyny Szmyt, Julii Damps  oraz Pauliny Burdon.

Podziękowania także składamy Radzie Rodziców ZSO nr 2 w Kartuzach za wsparcie finansowe konkursu .

Data dodania: 2023-06-07 08:27:27
Data edycji: 2023-06-07 08:30:04