Akcja społeczno-edukacyjna „ Żołnierze Niezłomni. PamiętaMY”.

1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci – Żołnierze Niezłomni byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.

W tym dniu uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej „ Żołnierze Niezłomni. PamiętaMY”. Akcji przyświecał cel zwrócenia uwagi na upamiętnienie tych wszystkich osób, które straciły życie walcząc z władzą komunistyczną. Uczniowie 1 marca o godzinie 20.00 zapalili znicze pamięci. W ramach projektu przygotowana została wystawa pt. „ Zaplute karły reakcji” oraz przeprowadzone zostały wykłady pt. „ Żołnierze Niezłomni- Żołnierze Wyklęci.”
Data dodania: 2024-03-06 19:10:28
Data edycji: 2024-03-06 19:11:47