Akcja społeczno-edukacyjna „ NATO”

W roku 2024 przypada okrągła rocznica 75 powstania NATO oraz 25 członkostwa Polski w NATO. Pakt Północnoatlantycki największy i najsilniejszy sojusz obronny w historii współczesnego świata. 12 marca 1999 roku w miejscowości Independence w stanie Missouri, Polska, Czechy i Węgry zostały oficjalnie przyjęte do NATO. Ministrowie spraw zagranicznych trzech państw - w tym z Polski Bronisław Geremek - przekazali sekretarz stanu USA Madeleine Albright tzw. instrumenty ratyfikacyjne.

„To wielki dzień dla Polski i dla milionów Polaków rozproszonych po wszystkich kontynentach. Polska wraca na zawsze tam, gdzie jest jej miejsce: do wolnego świata.”- mówił Geremek w dniu dołączenia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W ramach obchodów 25 rocznicy członkostwa Polski w NATO uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej „ NATO”. Akcja „NATO” to ważny szkolny projekt edukacyjny przypominający w jakich okolicznościach powstał sojusz oraz jego najważniejsze zadanie i sojuszników.
W ramach tego projektu przygotowana została wystawa pt. „ Polska w NATO” oraz przeprowadzone zostały wykłady pt. „ 25 lat Polski w NATO”.

Data dodania: 2024-03-14 23:41:40
Data edycji: 2024-03-14 23:43:27