Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja Dostępności
Resetowanie ustawień

Oddział o profilu policyjnym

Oddział o profilu policyjnym jest ofertą  skierowaną przede wszystkim do uczniów widzących swoją przyszłość w policyjnym mundurze. Powinni ją jednak rozważyć wszyscy, którzy myślą o pracy w pokrewnych policji służbach takich jak: służba celna, straż miejska i agencje ochrony.

Program nauczania został opracowany tak, aby zwiększyć szansę naszych absolwentów na powodzenie podczas testów rekrutacyjnych (merytorycznych i sprawnościowych) do służby w policji lub dalszej edukacji np. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Młodzież zapozna się z wiadomościami z:

- zakresu historii, organizacji i roli policji w systemie bezpieczeństwa państwa;

- etyki policyjnej;

- zakresu kształtowania postaw patriotycznych, obywatelskich i szacunku do tradycji;

- zasad użycia broni palnej i środków przymusu bezpośredniego;

- prawa karnego i prawa wykroczeń;

- postępowania dochodzeniowego;

- przykładowymi testami psychologicznymi.

Ponadto chętni uczniowie uczestniczą w organizowanych przez szkołę zajęciach z samoobrony, kursach ochroniarskich, obozach szkoleniowych, zawodach sportowych oraz zawodach z zakresu obronności. Na zajęciach wychowania fizycznego dodatkowo realizują treści z zakresu sztuk walki, pokonywania sprawnościowego toru przeszkód.

Przedmioty uzupełniające:

- wiedza o policji;

Inne zajęcia:

- szkolenie strzeleckie

Przedmioty rozszerzone:

- język angielski

- wiedza o społeczeństwie

Przedmioty punktowane:

- język polski,

- matematyka

- język angielski

- geografia.

Języki obce:

- j. angielski,

- j. hiszpański.

Po ukończeniu klasy policyjnej i zdaniu matury można znaleźć zatrudnienie w:

-wszelkich instytucjach mundurowych, prawnych, penitencjarnych, administracji państwowej i publicznej, inspekcji i straży;

- firmach ochroniarskich, detektywistycznych (po nabyciu praktyki), dozorujących i transportujących walory i środki pieniężne;

- po uzyskaniu wykształcenia pedagogicznego lub resocjalizacyjnego w schroniskach dla nieletnich, domach wychowawczych itp.;

- aplikować do postępowania rekrutacyjnego do pracy w Policji oraz innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny a także w firmach i instytucjach z sektora ochrony osób i mienia;

- aplikować do Wyższej Szkoły Policji;

- kontynuować edukację w cywilnych szkołach i uczelniach na kierunkach z zakresu bezpieczeństwo publiczne.

Data dodania: 2024-02-13 22:31:37
Data edycji: 2024-02-13 22:32:15