Czcionka:

Kontrast:

Nauczanie dwujęzyczne – na czym polega

Termin „klasa dwujęzyczna” często jest błędnie rozumiany jako klasa z dwoma językami obcymi. Dwa języki obce to standard w polskiej szkole. Najczęściej jest to język angielski realizowany w wymiarze 3 godz. i drugi język obcy – 2 godz. na tydzień.

Klasa dwujęzyczna ma zwiększoną dwukrotnie ilość godzin języka angielskiego i, na co najmniej dwóch zajęciach edukacyjnych, nauczanie prowadzone jest w dwóch językach: polskim oraz angielskim będącym drugim językiem nauczania. Generalnie zajęcia prowadzone są w głównie w języku polskim a poznane na nich pojęcia anglojęzyczne są wykorzystywane i utrwalane na lekcjach języka angielskiego. Zajęcia te prowadzone są metodą CLIL (Content Language Integrated Learning) co oznacza zintegrowane kształcenie językowo – przedmiotowe. Dzięki tej metodzie każdy uczeń pracuje na swoim poziomie językowym i rozwija się we własnym tempie.

ZSO nr 2 w Kartuzach, opierając się na swoim kilkuletnim doświadczeniu w prowadzeniu klas dwujęzycznych w szkole podstawowej i gimnazjum, będzie kontynuować tę formę kształcenia na kolejnym etapie edukacyjnym – w II Liceum Ogólnokształcącym.

Często zadawane pytania:

Data dodania: 2021-03-03 19:31:08
Data edycji: 2021-03-03 19:57:08

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!