1 marca rusza rekrutacja do przedszkola, zerówek i klas 1 SP. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce REKRUTACJA widocznej poniżej.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Klasy dwujęzyczne

Klasy dwujęzyczne

Od kilku lat uczniowie szkoły podstawowej i klas licealnych ZSO nr 2  kształcą swoje umiejętności językowe w już istniejących klasach dwujęzycznych.

W każdej klasie minimum dwa przedmioty są nauczane dwujęzycznie, czyli prowadzone głównie w języku polskim. Poznane na nich pojęcia anglojęzyczne są wykorzystywane i utrwalane na lekcjach języka angielskiego, który realizowany jest w wymiarze 5 godz. na tydzień

Młodzi ludzie nabywają tu  umiejętności językowe, które w przyszłości  pozwolą im studiować na anglojęzycznych uczelniach polskich i zagranicznych oraz odnieść sukces na dwujęzycznym rynku pracy.

Uczniowie klas dwujęzycznych:

  • uczestniczą w licznych projektach i wymianach międzynarodowych, np. The Building Bridges Project w ramach programu Erasmus+, THE EDU-ARCTIC COMPETITION 2017,
  • współpracują z instytucjami naukowymi , np. z Polską Akademią Nauk, Politechniką Gdańską,
  • są laureatami konkursów  np.The Arctic competition 2017,
  • uczestniczą w  konwersacjach z native speaker’em,
  • uczestniczą w zajęciach prowadzonych w języku angielskim w instytucjach naukowych: Politechnika Gdańska, Akwarium  Gdyńskie.
Data dodania: 2021-02-20 18:20:04
Data edycji: 2023-03-15 12:49:07
Ilość wyświetleń: 3480

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej