26.02.2014 r. - Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej

W środę – 26.02.2014 r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej klas I – III oraz IV – VI.

100 3377

P1070509 P1070508

Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas młodszych oraz 20 z klas starszych.

Dzieci prezentowały utwory polskich autorów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Hanny Niewiadomskiej, Kornela Makuszyńskiego, Małgorzaty Musierowicz, Anny Kamieńskiej, Joanny Kulmowej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Czesława Miłosza i innych.

Komisja w składzie: Hanna Szymborowska i Gabriela Wandtke (dla klas I – III) oraz Mirella Komkowska i Lucyna Załuska (dla klas IV –VI) oceniając recytację utworów, brała pod uwagę znajomość tekstu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny.

Oto wyniki:

KLASY I – III

I miejsce – Oliwia Puzdrowska kl. I A i Franciszka Pobłocka kl. II B

II miejsce – Damian Uzarek kl. I B i Kornelia Gończ kl. II B

III miejsce – Julia Załuska kl. I A

KLASY IV – VI

I miejsce – Agnieszka Blok kl. VI B i Joanna Polejowska kl. VI B

II miejsce – Weronika Adamczyk kl. V C

III mejsce – Oliwia Goll kl. V A

Wyróżnienie otrzymały: Wiktoria Konkel kl. V B i Sonia Zwara kl. IV C

Uczennice: Oliwia Puzdrowska, Franciszka Pobłocka, Agnieszka Blok i Joanna Polejowska będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach gminnych konkursu, które odbędą się 13 marca 2014 r. w Centrum Kultury „Kaszubski Dwór”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom.

Hanna Szymborowska

Lucyna Załuska

(red. Admin SP)

Zdjęcia z konkursu można zobaczyć w zakładce -> Galeria.