Świetlicowy ogródek

W naszej świetlicy postanowiliśmy założyć mały "ogródek parapetowy". Dzieci wysiewały i sadziły: szczypior, tymianek, oregano, bazylię, miętę itp. Uczniowie byli zaskoczeni zapachem takich niepozornych roślin, jak zioła. Wyrażali ochoczo swoje skojarzenia z określonymi roślinami. Bardzo podobał im się zapach bazylii, mięty i melisy. Określali te zapachy jako cukierkowe, łagodne i bardzo przyjemne. Nieco inne wrażenia zapachowe wywołał estragon i rozmaryn oraz ruta – dla wielu dzieci są zbyt ostre, a nawet nieprzyjemne.
Następnie przygotowywaliśmy krótkie prezentacje o ich zastosowaniu kulinarnym i zdrowotnym. Wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające zioła jadalne. Hodowane zioła wykorzystamy do przygotowania sałatek i kanapek, aby poznać ich smak i aromat.

                                                                           Wioletta Chyła

(red. Admin SP)