Międzyszkolny turniej siatkówki wodnej pod patronatem Burmistrza Kartuz. Zwycięstwo uczniów ze szkoły podstawowej nr 5 w Kartuzach

W sobotę, 14 kwietnia 2018 r. w kartuskiej pływalni odbyły się coroczne zawody siatkówki wodnej, w których zmagali się uczniowie 9. szkół Gminy Kartuzy. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych nr 1, 2, 5 w Kartuzach oraz szkoły podstawowe z: Łapalic, Staniszewa, Brodnicy Górnej, Dzierżążna, Kiełpina i Grzybna.

Patronat nad zawodami objął Burmistrz Kartuz – p. Grzegorz Gołuński, który otworzył oficjalną część zawodów.


Z fazy grupowej do finałów awansowały zespoły z Łapalic, Staniszewa oraz SP 5 Kartuzy. W finałowych rozgrywkach każdy z każdym najlepszą okazała się drużyna SP 5 Kartuzy. Na drugim miejscu Łapalice, a trzecia pozycja przypadła szkole ze Staniszewa.

Wszystkim uczniom – zawodnikom biorącym udział w zawodach dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Arkadiusz Zalewski

(red. Admin SP)