Spektakl „Lisek Urwisek” dla oddziałów przedszkolnych

Dnia 14.03.2018 r. odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach projektu unijnego pn. "Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych w Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego na terenie gminy Kartuzy". Fundacja wspierania kultury i sztuki "Teatr Narwal" z Białegostoku wystawił spektakl pt. "Lisek Urwisek".Przedstawienie ukazuje historię chłopca, który ciągle kłamał. W całej okolicy nie było osoby, której chłopiec by nie oszukał. Pewnego dnia chłopcu niespodziewanie wyrosła kita. Od tego czasu chłopczyk stał się liskiem urwiskiem. Dopiero, gdy chłopczyk przyznał się do swojej wady, wszystko wróciło do normy. Opowieść ta uczy nas, iż oszukując swoich najbliższych oraz tych, których kochamy, ranimy ich. Dzięki czynnemu udziałowi dzieci w przedstawieniu ani na chwilę nie zabrakło entuzjazmu ze strony najmłodszych. Uśmiechy na twarzach dzieci pozostały jeszcze na długo i przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejny spektakl.

Marta Gosz

(red. Admin SP)