16.11.2017 r. - EKODETEKTYWI Z VI C- Międzyszkolny Meeting Ekologiczny

Tak jak w latach poprzednich, uczniowie naszej szkoły włączyli się do Projektu „Ekodetektywi szukają pozytywnych rozwiązań”, który realizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie. Głównym celem projektu jest edukacja uczniów w zakresie ograniczania emisji CO.

16 listopada 2017 r. Julia Zimnowłocka, Dominika Górlikowska i Zuzanna Leman – uczennice klasy VI C reprezentowały naszą szkołę na Powiatowym spotkaniu ekodetektywów. Dzień ten był pełen ciekawych zajęć: szkolenie uczestników, quiz ekologiczny, prezentacja multimedialna na temat gospodarowania odpadami, a także rozgrywki i zabawy matematyczo – ekologiczne. Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla nas ekologiczny poczęstunek z mnóstwem warzyw i owoców oraz wręczyli nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników (reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce).


            Jestem przekonana, że udział w tym projekcie zmobilizuje uczniów do zaangażowania w działania proekologiczne i już wkrótce podejmą własne działania zmierzające do redukcji emisji CO oraz zachęcą do tego swoich rówieśników.

Izabela Potrykus-Reszka

(red. Admin SP)