24.11.2017 r. – Turniej Koszykarski im. Aliny Labudy

Uczniowski Klub Sportowy BAT Kartuzy już po raz 11. zorganizował turniej koszykówki dla zawodniczek z klas czwartych i młodszych, upamiętniając w ten sposób współzałożyciela i zarazem pierwszego prezesa klubu - Alinę Labudę.

W turnieju, który rozegrany został w piątek - 24.11.2017 r. w hali sportowej ZSO Nr 2 w Kartuzach, zmierzyły się ze sobą cztery drużyny. Wszystkie ekipy miały możliwość sprawdzenia się, grając systemem „każdy z każdym”. Na zakończenie turnieju Burmistrz Kartuz – p. Mieczysław Grzegorz Gołuński wraz z wicedyrektorem szkoły – p. Aliną Hiler oraz przedstawicielem sponsora klubu – firmy BAT p. Czesława Pobłockiego uhonorowali każdą drużynę pucharami, a wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe złote medale i upominki.

Ostateczna kolejność po zakończonych zmaganiach sportowych:
1 KS BAT Sierakowice
2 UKS Basket Ósemka Wejherowo
3 UKS BAT Kartuzy
4 GKS Korsarz Gdańsk


Zorganizowanie turnieju było możliwe dzięki Burmistrzowi Kartuz – p. Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu, dyrektor ZSO Nr 2 – p. Marii Wenta Barlak, firmie BAT, starostwu powiatowemu, rodzicom koszykarek drużyny gospodarzy oraz trenerom UKS BAT Kartuzy.


Arkadiusz Blok

(red. Admin SP)