Świetlicowe przygotowania do Święta Niepodległości

11 listopada to dla nas – Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.


W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Podczas zajęć plastycznych wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości, m.in. biało-czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie.


Uczniowie wykonali serce symbolizujące naszą Ojczyznę, odcisnęli na nim dłonie pomalowane czerwoną farbą i podpisali „Z ręką na sercu kochamy Cię Polsko”Zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów była to niezapomniana lekcja historii.

Wioletta Chyła

Weronika Kosznik

(red. Admin SP)

Więcej zdjęć z zajęć można zobaczyć w Galerii.