4.11.2017 r. - Pięć medali najmłodszych kartuskich pływaków na ogólnopolskich zawodach pływackich w Lęborku

W sobotę, 4 listopada 2017 r. klasa 4 D - pływacka ze Szkoły Podstawowej numer 5 w Kartuzach ścigła się na zawodach ogólnopolskich w Lęborku. Do rywalizacji w kategorii dzieci przystąpiło 15 klubów z 251 zawodniczkami i zawodnikami.

Młodzi pływacy CARTUSII zaznaczyli swoją obecność w rywalizacji zdobywając 5 medali oraz wiele wysokich pozycji w rankingu zawodów.

Na uwagę zasługuje doskonały start oraz wynik i złoty medal Michaliny Grzech w konkurencji 50m stylem grzbietowym. Świetnie spisali się żabkarze, Amelia Skorowska – brązowy medal, Konrad Treder – srebrny medal, Igor Zalewskibrązowy medal, wszyscy na dystansie 50m klasycznym.

Grupa mocno poprawiła swoje rekordy życiowe co daje dobrą prognozę na przyszłość.

Najlepsi na zawodach:

Michalina Grzech 2007               złoty medal 50m grzbietowym

brązowy medal 100m zmiennym

Konrad Treder 2008                    srebrny medal 50m klasycznym

5 miejsce 50m grzbietowym

Igor Zalewski 2008                     brązowy medal 50m klasycznym

6 miejsce 100m zmiennym

Amelia Skorowska 2007               brązowy medal 50m klasycznym

Paulina Burdon 2007                   4 miejsce 50m grzbietowym

8 miejsce 100m zmiennym

Aleksander Trybull 2007              6 miejsce 50m grzbietowym

Oskar Sikora 2007                      8 miejsce 50m grzbietowym

Julia Konkol 2007                       9 miejsce 50m grzbietowym

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy naszemu głównemu sponsorowi - panu Bogdanowi Górskiemu i jego firmie GÓRSKI za wkład w rozwój sekcji pływackiej. Dziękujemy również Panu Marianowi Koteckiemu i jego firmie GRYF za transport na zawody.

Arkadiusz Zalewski

(red. Admin SP)