12.10.2017 r. – Wycieczka drugoklasistów do Chmielna

Dnia 12.10.2017 r. uczniowie klas drugich udali się na wycieczkę regionalną do Chmielna. Celem wycieczki był udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie. Miejsce to zapewnia mnóstwo atrakcji, zabaw i kreatywnych zajęć warsztatowych.


         W ramach projektu „Tożsamość regionalna pędzlem malowana – II edycja” uczniowie wzięli udział w warsztatach malarstwa. Na antyramach malowali piękne motywy haftu kaszubskiego. Zapoznali się z jego elementami oraz znaczeniem kolorystyki. Dzieci pracowały bardzo dokładnie i z wielkim zaangażowaniem. Wykonane obrazy zabrały ze sobą na pamiątkę.


         Obydwie grupy skorzystały także z interesującej sali interaktywnej, gdzie czekały na wszystkich gry rybackie, kalambury, łowienie ryb na wędkę, jazda rowerem po wirtualnych drogach Kaszub, projekcja zdjęć przyrodniczych o Kaszubach oraz pokaz slajdów związanych z dawnymi sposobami połowu ryb przez rybaków. Interesujące były również plansze przedstawiające środowisko wodne naszych jezior. Wszyscy wspaniale się bawili.

         Ostatnim elementem pobytu było obejrzenie ciekawego filmu przyrodniczego w 3D – „Perła oceanów”.


         Chmielno leży w otoczeniu pięknych jezior. Korzystając ze słonecznej pogody, po zajęciach, wybraliśmy się na krótki jesienny spacer nad jezioro Kłodno.

Hanna Szymborowska

(red. Admin SP)

Więcej zdjęć z wycieczki znajduje się w zakładce Galeria.