19.10.2017 r. – Wizyta pierwszoklasistów w Muzeum Kaszubskim

Dnia 19 października 2017 roku uczniowie klas pierwszych wybrali się do Muzeum Kaszubskiego, aby spotkać się z panią Ireną Brzeską – rzeźbiarką ludową z Kożyczkowa.

Artystka, rzeźbiąca w drewnie lipowym, podzieliła się swoją pasją i umiejętnościami.

Dzieci poznały zawód rzeźbiarza – lalkarza oraz dowiedziały się, jak powstaje rzeźba od podstaw.

Miały też okazję zobaczyć pracę artystki, narzędzia do rzeźbienia i sposób rozplanowania figury, którą chce się wykonać.

Artystka z udziałem swoich wcześniej wykonanych drewnianych kukiełek, przedstawiła też dzieciom krótką legendę związaną z miejscowością Chmielno.

Praca pani Ireny wywołała wielkie zainteresowanie i zachwyt wśród naszych uczniów.

Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zabawy drewnianymi lalkami i kukiełkami, co wzbudziło w nich  podziw i wielkie zadowolenie.

Danuta Burchardt – Lutka

(red. Admin SP)

Więcej zdjęć znajduje się w zakładce Galeria.