12.10.2017 r. - „TU” rozkwita dobro… „Pola Nadziei” – sadzenie cebulek żonkili

     Nasz Zespół Szkół kolejny raz włączył się do ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”. W dniu 12 października 2017 r. wyznaczeni przez wychowawców uczniowie wraz z ks. Łukaszem i opiekunkami wolontariatu, zasadzili przed szkołą cebulki żonkili – kwiatów, które na całym świecie są symbolem nadziei, zainteresowania drugim człowiekiem i wzywają do niesienia bezinteresownej pomocy.

     Pogoda nie sprzyjała, padał rzęsisty deszcz, ale mimo to wszyscy z oddaniem i wytrwałością skupili się na realizacji wyznaczonego celu.

     Na wiosnę kwitnące żonkile będą zbieranie, a następnie rozdane przez wolontariuszy jako podziękowanie za datki na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas.

     Bardzo dziękujemy za wsparcie wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którym nasza akcja nie jest obojętna!!!

Hanna Kloczkowska

(red. Admin SP)