29.09.2017 r. – Ślubowanie pierwszoklasistów

29 września 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach odbyła się uroczystość Ślubowania pierwszoklasistów.

 


O godzinie 10.00 na łączniku szkoły zebrały się dzieci wszystkich czterech klas pierwszych z wychowawczyniami: Danutą Burchardt- Lutką, Ewą Sieczkowską, Mirosławą Gdaniec i Beatą Stępień.

Przybyli też rodzice i zaproszeni goście : pan Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Kartuz, pan Andrzej Pryczkowski –Przewodniczący Rady Miasta, pan Andrzej Borzestowski – przewodniczący Komisji Oświaty oraz pan Piotr Koniarski – przewodniczący Rady Rodziców.


Pani dyrektor Maria Wenta-Barlak i pani wicedyrektor Alina Hiler powitały wszystkich serdecznie oraz życzyły uczniom wielu sukcesów w nauce i miłych chwil w szkole.

Pan Burmistrz życzył dzieciom, by radośnie i z wielkim zaangażowaniem zdobywać wiedzę, pamiętać o Polsce i Kaszubach – naszej Małej Ojczyźnie, a szkołę traktować jako miejsce nawiązywania wielu przyjaźni.Uczniowie klas pierwszych wystąpili z programem artystycznym, recytowali wierszyki oraz śpiewali piosenki.

Dzieciom i ich rodzicom uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia dostarczyła wielu wzruszeń i miłych przeżyć.

Mirosława Gdaniec

(red. Admin SP)

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w zakładce Galeria.