15.09.2017 r. - „Działaj z energią’’- wycieczka klas IV B i VI C

„Działaj z energią – wybieraj, wytwarzaj, oszczędzaj” – to motto tegorocznych Dni Energii, które poświęcone są sposobom ograniczania niskiej emisji dwutlenku węgla.

       Walka o czyste powietrze to jeden z priorytetów istniejącego prawie od 25 lat WFOŚiGW w Gdańsku.

W ramach tego projektu na ulicach Gdańska corocznie gromadzi się kilka tysięcy gości, w tym liczni eksperci, przedstawiciele instytucji europejskich, organizacji międzynarodowych, firm oraz studenci, uczniowie i mieszkańcy miasta.

Dzięki podpisaniu Porozumienia Burmistrzów w sprawie podjęcia działań na rzecz rozwoju zrównoważonej energii nasza szkoła mogła uczestniczyć w tych ważnych wydarzeniach.

W dniu 15 IX 2017 r. 42 uczniów z klasy IV B i IV C z SP nr 5 w Kartuzach mogło aktywnie uczestniczyć w warsztatach, prezentacjach i wykładach w ramach Dni Otwartych 7 POMORSKICH DNI ENERGII. Impreza odbywała się na terenie Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Nasi uczniowie wzięli udział w wykładzie: Jak powstaje film animowany pt. "Trefl", przygotowanym przez Studio Filmów Animowanych Trefl S.A. Spotkali się osobiście z bohaterami bajki –Treflikami. Wywołało to dużo radości i śmiechu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć 3 odcinki tej animacji. Następnie bardzo aktywnie uczestniczyli w Akademii Wiedzy, gdzie pod czujnym okiem i czasami przy pomocy opiekunów, rozwiązywali zagadki, krzyżówki, układali puzzle. Za wykonane zadania każdy uczestnik spotkania otrzymywał nagrody.


Uczniowie obejrzeli wystawę zwierząt morskich przygotowaną przez Akwarium Gdyńskie.

Kolejną dużą atrakcją było koło fortuny i loteria fantowa z super nagrodami. Niestety, nasi uczniowie nie mieli szczęścia, może w przyszłym roku będzie lepiej.

Dużo radości sprawiły uczniom zdjęcia zrobione w fotobudce. Każdy mógł zabrać na pamiątkę do domu serię wykonanych zdjęć. Ciekawostką było również przygotowane stoisko z lekturami szkolnymi, które można było po prostu wziąć do domu. Pani Mirella Komkowska wykorzystała okazję i uzupełniła klasowy zbiór brakujących lektur.

Wyjazd był bardzo udany. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Efekty tych działań możemy obejrzeć w fotoreportażu prezentowanym w zakładce Galeria.

Liliana Malinowska

(red. Admin SP)

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w zakładce Galeria.