Zajecia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

          12 grudnia br. klasa 1b o profilu wojskowym z II LO w Kartuzach miała przyjemność odwiedzić Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni,

gdzie uczniowie mogli zapoznać się       z najnowszymi symulatorami z dziedziny morskiego uzbrojenia artyleryjskiego i rakietowego. Ponadto wzięli udział w wykładzie dotyczącym zagrożeń płynących z zatopionej broni chemicznej na dnie Bałtyku oraz zwiedzili łódź podwodną Kobben.

         Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować kmdr prof. dr hab. Tomaszowi Szubrychtowi, Rektorowi Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte            w Gdyni oraz kmdr por. dr hab. Jarosławowi Tesce, Prodziekanowi ds. Kształcenia i Spraw Studenckich Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich, za umożliwienie młodzieży bliższego poznania uczelni, kierunków kształcenia oraz możliwość zobaczenia najnowocześniejszych symulatorów.

            Na ręce kmdr dr Bartłomieja Pączka, Prodziekana ds. Kształcenia i Spraw Studenckich Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej składamy podziękowania za niezwykle miłe przyjęcie, osobiste zapoznania uczniów z ofertą edukacyjną uczelni, oprowadzenie młodzieży po łodzi podwodnej Kobben oraz interesujący wykład dotyczący zagrożeń dla środowiska płynących z dna Bałtyku. Dziękujemy także panu          mgr Albertowi Popławskiemu za przybliżenie młodzieży historii Marynarki Wojennej.

Spotkanie to było dla nas ogromną przyjemnością i wielką przygodą. 

 

 

Więcej informacji na naszym szkolnym FB https://www.facebook.com/ZSO-2-Kartuzy-1894611107232535/