ŚLUBOWANIE KLAS MUNDUROWYCH

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

To już tradycja naszej szkoły, że w drugiej połowie października, kiedy złota jesień wciąż jeszcze tak bardzo zachwyca, a nowe mundury gotowe, uczniowie klas pierwszych zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów II Liceum Ogólnokształcącego podczas uroczystości ślubowania..  

 

Tegoroczną uroczystość poprowadzili Martyna Itrych i Przemysław Arent. Pani Dyrektor Maria Wenta-Barlak przywitała wszystkich zgromadzonych, zaś po części artystycznej uczniowie klas pierwszych, w obecności wielu gości, nauczycieli i rodziców ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godnymi jej tradycji, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować symbolikę i tradycję szkoły.

         W imieniu uczniów klas pierwszych głos zabrał Tomasz Węsierski, który obiecał, że pierwszoklasiści  zrobią wszystko, aby stać się chlubą szkoły.

„Jakże oddać ten nastrój,

jakże go opisać?

Ten sztandar, hymn, przemowy, te pieśni, te wiersze

i tyle tu mundurów, i akordy pierwsze…”

 

Więcej zdjęć w galerii lub na naszej stronie fb ZSO 2 Kartuzy.