„TU” rozkwita dobro…

 

„Pola Nadziei” – sadzenie cebulek żonkili

 

      Nasz Zespół Szkół kolejny raz włączył się do ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”. W dniu 12 października 2017 r. wyznaczeni przez wychowawców uczniowie, wraz z ks. Łukaszem i opiekunkami wolontariatu, zasadzili przed szkołą cebulki żonkili – kwiatów, które na całym świecie są symbolem nadziei, zainteresowania drugim człowiekiem i wzywają do niesienia bezinteresownej pomocy.

      Pogoda nie sprzyjała, padał rzęsisty deszcz, ale mimo to wszyscy z oddaniem i wytrwałością skupili się na realizacji wyznaczonego celu.

      Na wiosnę kwitnące żonkile będą zbieranie, a następnie rozdane przez wolontariuszy jako podziękowanie za datki na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas.

      Bardzo dziękujemy za wsparcie wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którym nasza akcja nie jest obojętna!!!