Jakub Skierka 6 w finale Pływackiego Pucharu Świata w Berlinie.

Kolejna życiówka kartuskiego pływaka.

     Jakub Skierka nie zwalnia tempa w rywalizacji światowego pływania. Po świetnym starcie w Moskwie pływacy przenieśli się do Berlina na kolejne zawody Pucharu świata (edycja basen 25m). Tu Skierka potwierdził, że będzie liczył się w dorosłym światowym pływaniu. Po porannych eliminacjach zakwalifikował się do wieczornych finałów przypływając w finale na 6 pozycji z nowym rekordem jego koronnej konkurencji 200m grzbietowym- 1:52,16. Drugiego dnia zawodów startował na dystansie o połowę krótszym w konkurencji 100m grzbietowym i tu zajął 17 pozycję wynikiem 0:53,13

         Gratulujemy Jakubowi i życzymy miłych- zasłużonych  wakacji, oraz dalszych sukcesów w seniorskim światowym pływaniu.