KLASY POLICYJNE NA DNIACH OTWARTYCH

       W piątek, 9.06.2017 uczniowie klas policyjnych II Liceum Ogólnokształcącego     w Kartuzach wzięli udział w obchodach IV Pomorskiego Dnia Otwartego dla Klas Mundurowych  na terenie  Oddziałów Prewencji KWP w Gdańsku.

               

    Na miejscu, młodzież  naszej szkoły, spotkała się z uczniami innych szkół               mundurowych naszego województwa oraz zapoznała się z obecnymi warunkami i  ofertą pracy w wojsku, policji, straży pożarnej,  straży miejskiej.  Uczniowie  chętnie uczestniczyli  w  interesujących prezentacjach:  w  pokazie przygotowanym przez przewodników psów służbowych, technik interwencji policyjnych, w  pokazie  pierwszej pomocy przedmedycznej oraz w prezentacji nowoczesnego sprzętu policyjnego.

       Przedstawiciele naszej szkoły wzięli  także udział  w drużynowym konkursie strzeleckim, realizowanym na trenażerze czantoria, udostępnionym przez         49 Bazę Lotniczą Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim