„Szkolny Basket”

29.09.2016 r. – Inauguracja programu „Szkolny Basket”

Program „Szkolny Basket” jest projektem Stowarzyszenia Trefl Pomorze, którego głównym założeniem jest promocja koszykówki wśród uczniów szkół podstawowych oraz wyłonienie i dalsza edukacja młodzieży najbardziej utalentowanej w tej dziedzinie sportu. „Szkolny Basket” zaplanowany jest na 8 lat działalności w województwie pomorskim z perspektywą rozwinięcia projektu w kolejnych latach na obszarze całej Polski. Program rozpoczyna swoją działalność w roku szkolnym 2016/2017.

IMG 6358 1

Gmina Kartuzy we współpracy  z firmą Trefl podjęła się realizacji programu „Szkolny Basket”. Burmistrz Kartuz – pan Mieczysław Grzegorz Gołuński zaprosił  wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy do uczestnictwa w programie.

IMG 6354 1

Impreza inaugurująca program „Szkolny Basket” odbyła się w sali gimnastycznej naszej szkoły. W programie wzięło udział około 160 uczniów z pobliskich szkół podstawowych oraz koszykarze drużyny Trefla Sopot. Prowadzącym imprezę był znany trener współpracujący z Marcinem Gortatem – Kacper KACPA Lachowicz.

Dzieci bawiły się i rywalizowały w zespołach na stacjach ćwiczeniowych, na których zadania dotyczyły ogólnej sprawności fizycznej i podstawowych umiejętności koszykarskich.

Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek od firmy Trefl, ponadto zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy, którzy otrzymali dodatkowe nagrody. Po zakończeniu części dla uczniów odbyła się konferencja szkoleniowa z zakresu nauczania podstaw koszykówki.