Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu Szczecin

Jakub Skierka bezkonkurencyjny w swojej koronnej konkurencji 200m grzbietowym z wynikiem lepszym od minimum na Mistrzostwa Europy.

                       Dwudniowe starty w Pucharze Polski na olimpijskiej pływalni Floating Arena w Szczecinie minionego weekendu były zakończeniem pierwszego zgrupowania Kadry Narodowej Juniorów w której jako zawodnik uczestniczył nasz kartuski pływak Jakub Skierka oraz jako trener odpowiedzialny za styl grzbietowy Arek Zalewski.

                        Nasz junior nie dał szans swoim rywalom zarówno juniorom jak i seniorom zwyciężając 200m grzbietowym z wynikiem 2:02,80 – wynik  jest lepszy od minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. Na 100m grzbietowym przypłynął na 2 pozycji, natomiast sprinterski dystans 50m grzbietowym ukończył na 6 miejscu.  Super dyspozycja po trudnym zgrupowaniu potwierdza, że Jakub będzie wysoko mierzył w rywalizacji na ME na Węgrzech.

                          Zawodnik i trener dziękują Panu Jackowi Wrońskiemu za pomoc finansową, oraz Panu Karolowi Słabek za transport na zgrupowanie i zawody.