Finały Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet do lat 16

koszykwka-dz

Koszykarki UKS Bat Kartuzy w Tarnowie w dniach od 31.05. do 4 .06 brały udział w Finałach Mistrzostw Polski  w Koszykówce Kobiet do lat 16. W pierwszym dniu przeciwniczkami naszej drużyny była drużyna PTK Dachmaxx Pabianice.

IMG 20170531 121241

Pierwszy mecz ,, tradycyjnie'' naszym koszykarkom nie wyszedł i przegrały 39 -90. W drugim również porażka , ale przy zdecydowanie lepszej postawie naszej drużyny 52 -62 z VBW GTK Gdynia. Po tej porażce w trzecim dniu turnieju przyszło nam się zmierzyć z gospodyniami finałów MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Stawką meczu była walka o miejsca 5 -8. Po trzeciej kwarcie kartuzianki przegrywały 2 pkt, by ostatecznie przegrać 55 - 69. Po tej porażce przyszło nam walczyć o miejsce siódme z Eneą AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Brak odpowiedniej motywacji przyczynił się do porażki 51 - 70 i ostatecznie zajęcia 8 miejsca w Polsce.

IMG 20170531 1152

Wynik sportowy nie jest adekwatny do pracy i potencjału drużyny. Przez całe rozgrywki szczebla centralnego - ćwierćfinały , półfinały i finały - nasza drużyna grała bez czterech, podstawowych zawodniczek - z tego aż trzy z pierwszej piątki. Patrząc z perspektywy absencji tychże zawodniczek należy docenić uzyskany wynik, zostając 8 drużyną klubową w Polsce i grę jaką pokazały podczas rozgrywek centralnych.

Zarząd klubu składa podziękowanie za pomoc finansową Burmistrzowi Kartuz Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu , firmie Wibo, Piekarni Janca, Sklepowi Auto Części Seba i GazRom Kobysewo .

IMG 20170601 102415

Drużyna wystąpiła w składzie : Anna Adamczyk, Weronika Adamczyk, Agata Hildebrandt, Dagmara Roszkowska, Aneta Litwic, Alicja Płotka, Agata Piastowska, Agnieszka Blok, Dominika Grzenkowicz, Daria Majkowska, Oliwia Grzenkowicz i Aleksandra Ustowska - nie grała z powodu kontuzji.                                                   

Arkadiusz Blok