Koszykarki UKS TROPS Kartuzy rozpoczęły rundę rewanżową w Pomorskiej Lidze Kadetek

koszykwka-dz

Koszykarki UKS TROPS Kartuzy rundę rewanżową w Pomorskiej Lidze Kadetek rocznik 2000/2001 rozpoczęły 9 stycznia. Pierwsza drużyna Tropsa wyjechała do Gdyni. 

Miejscowy GTK od pierwszych minut meczu agresywną obroną narzucił swój styl gry. Po dwóch pierwszych kwartach, nasza drużyna przegrywała 18 -51 i zapowiadało się na pogrom. Po przerwie lepsza obrona, a co za tym idzie dobra gra w ataku naszej drużyny pozwoliła zniwelować różnice z pierwszej połowy meczu. Trzecia kwarta wygrana 31 -16 i czwarta kwarta 13 -11 pozwoliła zmniejszyć przegraną do wyniku 62 - 78. Liga trwa do końca marca. Jeśli drużyna chce liczyć się w dalszych rozgrywkach na szczeblu centralnym taka gra jak w pierwszej połowie nie może się powtórzyć.  Już15 .01 o godz. 15.30 będzie można zobaczyć drużynę w zaległym meczu z UKS Ósemka Wejherowo. Dzień później o godz. 10.00 rozegrają mecz z Korsarzem Gdańsk również w Kartuzach.
Druga drużyna Tropsa rozegrała mecz na wyjeździe z Korsarzem Gdańsk. Drużyna gospodarzy przez cały mecz grała obroną strefową. Obrona ta wymuszała w ataku czytania gry i decyzji rzutowych dalej od kosza. W tym meczu nasz zespół trafił ,, 8 ,, trójek''.  Przyczyniło się to do pewnej wygranej 54 - 29 naszego zespołu.

DSC 0393

Kolejny mecz ligowy odbędzie się 16.01 o godz. 12.30  w Kartuzach. Serdecznie zapraszamy.
                                                   
                                                    Arkadiusz Blok